Kanal Yapısı

AKEAD Yurt dışı ve sektörel deneyimleri ile ürün, hizmet ve çözümlerinin satışında, geliştirilmesinde ve uygulanmasında müşteri, dağıtıcı, iş ortağı, satış Noktası ve Yetkili Eğitim merkezi yapılanmasında tüm tarafların kazandığı bir paydaşlık ortamının sağlanmasını hedeflemiştir.

AKEAD, İş Ortaklığı Programının temel amacı; ürün, hizmet ve çözümlerimizin geliştirilmesinde ve uygulanmasında kanal yapımıza eğitim, teknik, pazarlama ve satış gibi konularda destek vermektir. AKEAD olarak iş ortaklarımızın yanında olmak, satış, uyarlama, geliştirme gibi süreçlere katkı vermek ve her zaman hakkaniyet ölçülerinde davranmanın yanında, iş ortaklığı kanal yapılanmasını geleneklerimizden gelen ahilik anlayışı ile sürdürmeyi benimsemiştir.

AKEAD Yazılım çözümleri iki başlıkta toplanır.

BS (Business Solutions)
Tüm ticari işletmeler için satış, pazarlama, üretim, muhasebe, depo, sevkiyat gibi işlevsel ihtiyaçlarını karşılar.

POS (Point of Sale)
Perakende sektöründe faaliyet gösteren hızlı tüketim sektörü çözümüdür. Tek veya yaygın mağaza firmaları ile ödeme kaydedici cihaz kullanan tüm işletmeler için geliştirilmiştir.

AKEAD Kanal Yapısı

İş ortaklığı programı; karşılıklı prensiplerden oluşan bir paydaşlık sistemidir. Zenginleştirilmiş ürün ailesi ile iş ortaklarına sürdürülebilir kazanç fırsatı verir.

  • Dağıtıcı; AKEAD tarafından belirlenen bölgede bulunan illerde AKEAD tarafından öngörülen iş ortaklığı ve satış noktası ağını kurmak, iş ortaklarının kurulum, eğitim, destek taleplerine cevap vermek. Kendisine verilen satış hedeflerine ulaşmak. İş ortaklarının satış hedeflerine ulaşmalarına destek olmaktır.

  • BS-POS İş Ortağı; AKEAD sektörel yazılım çözümleri projelerinde kurulum ve özelleştirme süreçlerinde eğitim, destek ve bakım anlaşmaları hizmeti vererek müşteri memnuniyetini sağlamaktır.

  • BS İş Ortağı; AKEAD sektörel yazılım çözümü olan BS yazılım ürünün satışı yapmak. BS Projelerinde kurulum ve özelleştirme süreçlerinde eğitim, destek ve bakım anlaşmaları hizmeti vererek müşteri memnuniyetini sağlamaktır.

  • BS Satış Noktası; potansiyel müşterilere AKEAD’ın sektörel yazılım çözümünün tanıtılması ve satılması sürecinde yer almak. AKEAD ile birlikte ihtiyaç duyulan network, sunucu vb. birçok donanım ürünlerinin satışını da gerçekleştirme imkânın bulunmasıdır.

  • Çözüm Ortağı; AKEAD sektörel yazılımlarına, dikey çözümler geliştirmiş veya geliştirmek isteyen yazılım şirketleridir.

  • Yetkili Eğitim Merkezi; AKEAD iş ortaklarına ve müşterilerine eğitim hizmeti vermektir. Uygulamaya geçmiş AKEAD projelerinde iş ortaklarına kullanıcı destek, bakım süreçlerinde rol alarak müşteri memnuniyetini sağlamaktı

Hangi Firmalar AKEAD kanalından faydalana bilir.

Çözümlerini zenginleştirmek isteyen tüm işletmeler; AKEAD Yazılım ve çözümlerinin satış, kurulum, eğitim ve destek hizmetlerini verebilirler.

Bilişim Şirketleri; Donanım ve yazılım ürünleri, satış ve hizmetlerini veren şirketler

Danışmanlık Şirketleri; Küçük, orta ve büyük ölçekli işletmelere IT ve yönetim danışmanlığı yapan danışmanlık şirketleri

Sistem Entegratörleri; Özel sektörde orta ve büyük ölçekli projeler yürüten sistem entegratörleri

Yazılım şirketleri; Dikey çözümler geliştirmiş veya geliştirmek isteyen yazılım geliştirim şirketleri

Bireysel danışmanlar ve geliştiriciler; bağımsız teknoloji ve süreç danışmanlığı yapan uzmanlar, bireysel olarak yazılım geliştirmeyi hedefleyenler AKEAD BS Satış Noktası olabilir.

Kanal Sistemi Satış Kurulum Eğitim Destek
Dağıtıcı
BS İş Ortağı
BS-POS İş Ortağı
Satış Noktası
Çözüm Ortağı
Yetkili Eğitim Merkezi

Sertifikasyon eğitimleri almış kişiler tarafından uygulanmalı
Sertifikasyon ve uygulama isteğe bağlı

AKEAD İş Ortağı Olabilirsiniz.

AKEAD’a yapacağınız başvuru neticesinde imzalayacağınız iş ortaklığı sözleşmesi ile kanalımıza katılabilirsiniz.

Ön görüşme; İş ortağı ile birlikte karşılıklı potansiyelin ve kazanç imkânlarının ortaya çıkarılması amaçlanır.

İş Ortaklığı Sözleşmesi; Ortak kararın alınmasından sonra iş ortaklığı anlaşması imzalanır. AKEAD iş ortaklığı anlaşmasının imzalanması iş ortaklığının fiili olarak başlaması anlamına gelmektedir.

Eğitim; Satış, danışmanlık, kurulum ve diğer sertifikasyon eğitimleri verilir.

İş Planının Hazırlanması; Sözleşmenin ardından iş ortaklarının AKEAD faaliyetleri ile ilgili 6 aylık bir iş planı geliştirmeleri ve AKEAD yetkililerine sunmaları beklenir.

Satış ve Proje Yönetimi; AKEAD ilk kez satış yapacak olan iş ortaklarına tam destek vermektedir. Ortaklaşa gerçekleştirilecek satış ve projelerle iş ortaklarının uzmanlaşması sağlanır. İş ortaklarımız AKEAD iş ortaklığı boyunca geliştirim, proje danışmanlık ve satış ekibinin desteğini sürekli olarak arkasında hisseder.

2015 © AKEAD. Tüm hakları saklıdır.