Çözüm sunduğumuz sektörler

2002 yılında Fransa’nın Strasbourg kentinde kurulan AKEAD, merkezini İstanbul’a taşıyarak Türkiye’nin yazılım ihracatına katkı vermektedir. Avrupa’da doğmuş olmanın vermiş olduğu birikim ile Toptan ve Perakende sektörüne çözüm sunmaktadır.

Avrupa’da var olmak bir dil tercümesi değildir. Ticari kuralları, yazılım kullanma alışkanlıkları, yasaları birbirinden farklı olan ülkelerde var olmak bilgi birikimi, piyasa tecrübesi ve zamanı doğru kullanma ile mümkün olmuştur. Örneğin Almanya piyasasına girebilmek üç yıl sürmüştür. EEC ülkelerin ticari yasaları birbirlerinden farklılıklar gösterir. AKEAD yazılımı uluslararası muhasebe UFRS ile uyumlu içeriğe sahiptir.

AKEAD BS (Business Solutions) ile toptan piyasasına AKEAD POS (Point of Sale); ile perakende sektörüne çözüm sunulmuştur. 2002 – 2014 yılları arasında oluşan lisanslı kullanıcı profilimiz incelendiğinde görüşeceği gibi özellikle 10 sektörde başarılı olduğumuz görülmektedir. 2015 hedefimiz ilave 5 sektöre daha çözüm üretebilmektir.

Çözüm sunduğumuz sektörler incelendiğinde Perakende alanında göstermiş olduğumuz başarı ortaya çıkmaktadır.

Hızlı Tüketimin yapısı gereği kasa, müşteri sadakati, kampanya, Etiket, Depo, Lojistik gibi yazılım çözümlerin yanında donanım olarak da dokunmatik ekran, ödeme kaydedici cihaz, barkod okuyucu ve yazıcı, El bilgisayarı, terazi ve kamera sistemi gibi cihazları yönetebilme, ihtiyaçlarını karşılamayı getirmektedir.

Türkiye’de ticari tanım gereği toptan ve perakende ayrımı vardır. Kavramların içini doldurmak gerekirse kanala ürün temin edenler toptan hareketi (depolama, taşıma, dağıtım gibi faaliyetlerle uğraşan) oluştururken, tüketiciye ürün satanlar perakendeyi oluştururlar. 3100 sayılı kanunda muaf tutulanlar hariç tüm perakendeciler Ödeme Kaydedici Cihaz kullanmak zorundadırlar.

2015 © AKEAD. Tüm hakları saklıdır.